Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan genelgede , koronavirüs (Kovid-19) salgının önlenmesi ve etkilerinin azaltılması amacıyla  Kamu   İhale  Sözleşmelerine ilişkin alınan tedbirler yer aldı.

haber7
0

Kamu  İhale  Kanunu ile gerçekleştirilen ihaleler sonucunda imzalanan sözleşmelerde , Kovid-19 salgını nedeniyle sözleşme konusu işin yerine getirilmesinin geçici veya sürekli olarak , kısmen veya tamamen imkansız hale geldiğine ilişkin başvurular , sözleşmenin tarafı olan idareye yapılacak. İdarelerce yapılan değerlendirme sonucunda ortaya çıkan durumun yükleniciden kaynaklanan bir kusurdan ileri gelmemiş olması tespit edilmesi üzerine süre uzatımı verilmesine veya sözleşmenin feshine karar verilebilecek.

Koronavirüs (Kovid-19) salgınının  Kamu   İhale  Sözleşmelerine etkisine ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi , Resmi Gazete de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  imzasıyla Resmi Gazete de yayımlanan genelgeyle ,  Koronavirüs  (Kovid-19) salgınının ülkemizde ve dünya genelinde sosyal ve ekonomik hayata yönelik bazı tedbirler alındı.

SÜRE UZATIMI YA DA FESİH YAPILABİLECEK Bugün yayımlanan genelgede , şu ifadelere yer verildi:

4/1/2002 tarihli ve 4734 sayılı  Kamu   İhale  Kanunu (istisnaları dahil) ile bu kanundan istisna edilen düzenlemeler kapsamında gerçekleştirilen ihaleler sonucunda imzalanan sözleşmelerde , Kovid-19 salgını nedeniyle sözleşme konusu işin yerine getirilmesinin geçici veya sürekli olarak , kısmen veya tamamen imkansız hale geldiğine ilişkin başvurular ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =