Türkiye'nin corona virüsle en büyük mücadelenin verildiği  İtalya  ve İspanya'ya gönderdiği  yardım  malzemeleri nedeniyle , iki ülkeden ve NATO'dan mesajlar var.

haber7
0

Milli Savunma Bakanlığına ait fabrika ve dikimevlerinde yerli ve milli imkanlarla üretilen çeşitli tipte maske , tulum ve anti-bakteriyel sıvıdan oluşan sağlık malzemeleri , Covid-19 la mücadele kapsamında Türk Silahlı Kuvvetlerine ait uçakla dün  İtalya  ve  İspanya  ya gönderilmişti. Yerlerine ulan yardımlarla ilgili Türkiye ye yoğun teşekkür mesajları geldi.

 

 

NATO dan yapılan yazılı açıklamada , Türkiye tarafından  İspanya  ve  İtalya  ya gönderilen tıbbi malzemeler arasında kişisel koruma ekipmanları , dezenfektanlar ve 450 bin maske olduğu aktarıldı. 

 

 

DİKKAT ÇEKEN MEVLANA DETAYI Malzemelerin bulunduğu  yardım  sandıklarının üzerinde İspanyolca ve İtalyanca Hazreti Mevlana nın "Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var." mesajının yazıldığı bilgisi paylaşılan açıklamada ,  İtalya  ve  İspanya  nın NATO nun Avrupa-Atlantik Afet Yanıt Koordinasyon Merkezi (EADRCC) aracılığıyla  yardım  talebinde bulunduğu anımsatıldı.

İSPANYA: DOSTLAR BUGÜNLER İÇİNDİR

İspanya Dışişleri Bakanı Arancha Gonzalez Laya da Twitter dan , Milli Savunma Bakanlığının (MSB) konuya ilişkin mesajını paylaşarak ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu nu etiketleyerek , Türkiye ye teşekkür etti. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 5 =