ABD'de yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) salgınından en fazla etkilenen  New  York'ta , virüs nedeniyle ölenlerin sayısı  neredeyse  2000'e ulaştı.

haber7
0

New  York  Valisi Andrew Cuomo , düzenlediği basın toplantısında , ülkede salgının merkezi haline gelen eyalette vaka sayısının artmaya devam ettiğini ve bu sayının 83 bin 712 ye çıktığını söyledi. 

New  York  ta 12 binden fazla kişinin Kovid-19 nedeniyle hastaneye kaldırıldığını ve 3 binin üzerinde kişinin yoğun bakımda bulunduğunu bildiren Cuomo , virüs yüzünden ölenlerin sayısının ise 1941 e yükseldiğini ifade etti. 

NEW  York  TA 16 BİN KİŞİ VİRÜSTEN ÖLEBİLİR

Cuomo , veriler doğrultusunda yapılan birtakım tahminlere göre ise  New   York  ta 16 bin kişinin virüs yüzünden hayatını kaybedebileceğini vurguladı. 

Salgının temmuza kadar devam edebileceği öngörüsünde bulunan Cuomo , gençler arasında sosyal izolasyon uyarılarının hala dikkate alınmadığını , bu yüzden basketbol sahası gibi tüm oyun alanlarının kapatılabileceğini kaydetti.

NORMALE DÖNECEĞİMİZİ SANMIYORUM , YENİ NORMALE ALIŞACAĞIZ

Cuomo , Bu deneyimin bizi nasıl değiştireceğini düşünmeye başlamalıyız. Bir daha asla eskisi gibi olmayacağız. Normale döneceğimizi sanmıyorum , yeni normale alışacağız ve bu yüzden bu değişim ve dönüşümün pozitif olması için uğraşmalıyız. değerlendirmesinde bulundu. 

Johns Hopkins ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =