Ajax Sportif Direktörü  Marc Overmars  ,  UEFA  ve Hollanda Futbol Federasyonu'nun maçları oynatmak konusundaki ısrarını  Ağır  sözlerle eleştirdi.

haber7
0

Hollanda Başbakanı Mark Rutte , hafta içerisinde yaptığı açıklamayla ülkede 1 Haziran a kadar futbol maçlarının oynanmayacağını açıklamıştı.

UEFA ise bu karardan 1 gün sonra sezonun takvimini yeniden yapmış ve liglerin 30 Haziran a kadar bitirilmesini istemişti. Ancak , Avrupa da koronavirüs salgınının boyutu nedeniyle yeni hedef ise 3 Ağustos a kadar ligleri bitirmek olmuştu.

Overmars ise salgının geleceği bilinmezken maçları oynatmak konusunda hevesli olan  UEFA  ve Hollanda Futbol Federasyonu nu eleştirdi.

Overmars , "Neden parayı , halk sağlığının önüne koyuyorlar. Gerçekten anlamıyorum. Federasyonun biraz daha bağımsız olmasını ve dik durmasını bekliyordum. Ancak , onlar da  UEFA  nın arkasına saklanmayı seçtiler." ifadelerini kullandı.

"UEFA YI  Donald   Trump  A BENZETİYORUM"

TV den gelecek yayın parasının boşa gitmemesi için bir çaba olduğunu dile getiren Overmars , "UEFA ile Hollanda Futbol Federasyonu nu ABD Başkanı  Donald   Trump  a benzetiyorum. O da ‘ekonomi , sağlıktan önemlidir’ diyordu. Günaydın beyler! Hollanda da her gün 100 ün üzerinde insan koronavirüs nedeniyle hayatını kaybediyor." dedi.

Marc Overmars , "Şu anda futbolu düşünmek ve oynamak tamamen sorumsuzluktur." diyerek sözlerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =