AK Parti'nin kurucu isimlerinden iş  adamı   Cüneyd   Zapsu  ,  koronavirüsle   ilgili  dikkat çeken bir  mektup  kaleme aldı.

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın eski danışmanlarından ve AK Parti nin kurucu isimlerinden olan ünlü iş  adamı  Cüneyd  Zapsu  , Türkiye ve dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgını ile görüşlerini ve pandeminin dünya ekonomisinde oluşturacağı durumu yazdığı bir mektupla ele aldı.

Dünyanın şu anda korku ile idare edildiğini belirten  Zapsu  , neden Türkiye’nin tam anlamıyla bir sokağa çıkma yasağı ilan edemediğini de tüm yönleriyle açıkladı.

ABD ve Almanya dahil hiçbir ekonominin bu dönemden büyük kayıplar vermeden çıkamayacağını kaydeden ünlü iş  adamı  , dünyanın tamamında bir fakirleşme olacağını , kimin az kimin çok fakirleşeceğini ise alınan tedbirlerin göstereceğini dile getirdi.

İşte Zapsu’nun dikkat çeken tespitlerinin yer aldığı o mektup:

Sevgili Dostlarım , Sevgili Herkes:

Hastalıklardan biri de önyargıdır. Hepimiz -çok veya az- bu önyargılarca idare edilmekteyiz. O yüzden bu yazımın siyasetle alakası olmadığını en baştan ifade ediyorum. Çoğumuz hiç farkında olmadan , kimimiz daha az , kimimiz daha çok hastalanarak bu malum virüsle de tanışacağız. Bilhassa benim jenerasyonumdaki bazılarımız dünyamızı da değiştirebileceğiz. Bilinen tedbirleri alıp , neticeyi de kabullenip , kendimizi asıl büyük tehdide odaklamamız gerekir: KORKU Şu anda dünyamız korku ile idare ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =