ABD  ile  İran  arasında gerilim yine yükseldi.  ABD  Başkanı Donald  Trump  , İran'ın Irak'taki  ABD  askerlerine bir saldırı planladığı yönünde bilgiye sahip olduklarını ve böyle bir saldırıyı karşılıksız bırakma

haber7
0

Trump , Twitter hesabından yaptığı açıklamada , İran a yönelik uyarıda bulundu.

Açıklamasında  Trump  , "Gelen bilgilere ve inancımıza göre  İran  veya uzantıları ,  Irak  taki Amerikan askerlerine ve/veya varlıklarına yönelik sinsi bir saldırı planlıyor. Eğer bu olursa  İran  bunun bedelini gerçekten çok  ağır  şekilde öder." ifadelerini kullandı.

Trump , nasıl bir saldırı istihbaratı aldıklarına yönelik herhangi bir detay paylaşmadı.

Dünya genelinde etkisi hissedilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını  İran  da da gündemi belirlerken , ABD yönetiminin Tahran a yönelik yaptırımları hafifletmemesi uluslararası kamuoyunda tartışmalara neden olmuştu.

Ocak ayı başında  ABD  ,  İran  Devrim Muhafızları Komutanı Kasım Süleymani yi hedef almış , Süleymani nin öldürülmesinin ardından  İran  da  ABD  nin  Irak  taki bazı üslerine füze saldırısı düzenlemişti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =