Osmaniye'nin Kadirli ilçesi kırsalında etkili olan sağanak nedeniyle  dereler  taştı. Yeni Mahalle'de su baskınları oldu.

haber7
0

İlçe kırsalında yüksek rakımlı alanlarda saat 17.00 de başlayan sağanak  yağış  nedeniyle bazı  dereler  taştı. Derelerin taşmasıyla birlikte Yeni Mahalle deki cadde ve sokaklar ile evleri su bastı. Vatandaşlar evlerinin bodrumlarını ve bahçelerini basan suyu tahliye etmek için yoğun çaba sarf ederken , belediye ekipleri de bu çalışmalara destek verdi. Belediye ekiplerinin çalışması sonucu sular büyük oranda tahliye edildi. Sağanak yerini hafif yağmura bırakırken , belediye ekiplerinin su tahliye çalışmaları devam ediyor.

BAZI YOLLAR ULAŞIMA KAPANDI

Sağanak nedeniyle  Osmaniye  nin Kadirli ilçesine bağlı Topraktepe , Çığcık , Aşağıbozkuyu ve Yukarıbozkuyu mahallelerinin kullandığı yollar ulaşıma kapatıldı. Ulaşımın Yalnızdut Mahallesi nden sağlandığı bildirilirken , belediye ekiplerinin su tahliye çalışması devam ediyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =