Bankalar ,  maaş  ve bayram ikramiyesini çekmeye gidecek vatandaşları sosyal mesafeye dikkat etmeleri konusunda uyardı. Bu gibi işlemlerede mümkünde dijital kanalların kullanılması isteniyor.

haber7
0

Bankalar , yeni tip crona virüs (Covid-19) salgınına ilişkin tedbirlerin yoğunlaştığı bugünlerde hem  maaş  hem de yakın zamanda başlayacak bayram  ikramiye  ödemeleriyle ilgili olarak müşterilerine öncelikle dijital kanalları kullanmalarını tavsiye ediyor. Emekli Sandığı emeklileri için nisan ayı  maaş  ödemeleri bugün başlarken , tahsis numaralarına göre 1-5 Nisan da ödemeler tamamlanacak. Yaklaşık 13 milyon emekliye ise 7 Nisan dan itibaren bayram ikramiyeleri ödenecek. Bayram ikramiyeleri SSK emeklileri için 7 ila 10 Nisan arasında , Emekli Sandığı emeklileri ve Bağ-Kur emeklileri için ise 11 Nisan dan itibaren ödenmeye başlanacak. Covid-19 salgınının yayılma sürecine ilişkin etkinin en aza indirilebilmesi için sosyal mesafenin korunması , kalabalık ve kitle halinde bir yerde bulunulmaması büyük önem taşıyor.

KREDİ KARTI ÖNERİSİ Bankalar , salgına ilişkin tedbirlerin yoğunlaştığı bugünlerde hem  maaş  sürecinde hem de yakın zamanda başlayacak bayram  ikramiye  ödemeleri ile ilgili olarak müşterilerine öncelikle dijital kanalları tavsiye ediyor , nakit para kullanımı olmaksızın  Banka  ve kredi kartı ile harcamayı öneriyor. 

ATM DE SOSYAL MESAFEYE DİKKAT

Nakit ihtiyacı olanların ise sosyal mesafeyi koruyarak ATM lerden nakit ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =