Şirket , Sarp uzaktan komutalı silah sistemlerinin gözü ve değişmez nişangahı olan  Elektro-Optik Sistem  üretiminde 3  yılda  3 bin sayısına ulaştı.

haber7
0

ASELSAN , yurt içinde ve dışında yoğun talep gören Sarp uzaktan komutalı silah sistemlerinin üretiminde önemli bir başarıya imza attı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre , 2016 da geliştirilip kalifiye edilen ATS-70/71 Elektro-Optik Sistemi için 3 yıl gibi kısa süre içerisinde 3 bininci cihaz üretimi tamamlandı. Bu önemli kilometre taşına  ASELSAN  Mikroelektronik Güdüm ve Elektro-Optik (MGEO) ve Savunma Sistem Teknolojileri (SST) sektör başkanlıklarının örnek çalışması ve iş birliğiyle ulaşıldı. Termal kamera , gündüz görüş sistemi ve lazer mesafe bulucu içeren ATS-70/71 sistemleri , hem termal hem gündüz görüş kamerasındaki sürekli optik büyütme özelliği , yüksek performanslı lazerle mesafe ölçme yeteneği , geliştirilmiş görüntü işleme algoritması , yüksek şok ve titreşim dayanıklılığı ile sahada da yüksek müşteri memnuniyeti yaratarak Sarp sistemlerinin gözü ve değişmez nişangahı olarak Emniyet Genel Müdürlüğü , Kara Kuvvetleri ve Jandarma Genel komutanlıklarının envanterlerindeki yerini aldı. Sistemin seri üretim faaliyetleri gerek yurt içi gerekse yurt dışı satışları kapsamında yüksek adetlerle devam ediyor. SİSTEME FARKLI SİLAHLAR TAKILABİLİYOR ASELSAN Sarp Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemi , taktik kara araçları ve sabit tesislerde hava ve kara ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =