Sivas'ta Suşehri İlçe Hıfzıssıhha Kurulu , yeni tip Corona  Virüs  (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 3'ten fazla  kişinin   yan   yana  yürümesini yasakladı.

haber7
0

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu , Suşehri Kaymakamı Hidayet Sarı başkanlığında toplandı.

Kaymakam Sarı , toplantının ardından yaptığı yazılı açıklamada , Corona Virüs salgınından ilçeyi ve vatandaşları korumak için bazı kararlar aldıklarını belirtti.

İstanbul başta olmak üzere il dışından gelen tüm vatandaşların evlerinde 14 gün kalması yönünde karar aldıklarını bildiren Sarı , şunları kaydetti: "Vatandaşlarımıza 14 gününü dolduruncaya kadar evlerinde karantinada kalacaklarına dair taahhütname imzalattırılacak. Toplu taşıma araçları Suşehri nden sadece Koyulhisar , Akıncılar ve Gölova ilçelerine yolcu taşıyabilecek , Sivas merkeze ve diğer ilçelerimize ancak seyahat belgesi olanları taşıyabilecek."

ÜÇ KİŞİ  yan   yana  YÜRÜYEMEYECEK

Sivas a giden özel araçlar için de koltuk kapasitelerinin yarısından fazla yolcu taşımalarının yasaklandığını belirten Sarı , şu ifadeleri kullandı: "Özel araçlarda 3 kişi yolculuk yapabilecek. Şehir içi dolmuşların yolcu taşıma faaliyetlerine son verilecek. 3 kişiden fazla  yan   yana  yürümek ya da sosyal mesafeye uymayacak şekilde bir arada bulunmak yasaktır. Mevsimlik işçilerin sağlık kontrolü sağlanacak. Kapanan şantiyelerde çalışan işçilerin evlerine dönmelerine izin verilmeyerek , şantiyelerinde karantinada kalmaları ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =