Kırgızistan’da koronavirüs salgınının yayılmasını engellemek için zamanında tedbir almadıkları gerekçesiyle  sağlık   bakanı  Kosmosbek Çolponbayev ve Başbakan  yardımcısı  Altınay Ömürbekova gör

haber7
0

Kırgızistan Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada , Devlet Başkanı Sooronbay Ceenbekov’un bugün Başbakan  yardımcısı  Altınay Ömürbekova ile  sağlık   bakanı  Kosmosbek Çolponbayev’in görevden alınmasına ilişkin kararnameyi imzaladığı belirtildi.

Dün düzenlenen Güvenlik Konseyi toplantısında Ceenbekov , koronavirüsün Önlenmesinden Sorumlu Cumhuriyet Genel Merkezini ve  sağlık  Bakanlığını salgının yayılmasını önlemek için yeterli çalışmadıkları gerekçesiyle eleştirmişti. Ceenbekov ,  koronavirüs  ile mücadele için yetersiz çalışma nedeniyle Bakanlar Kurulu üyelerine yaptırım uygulamayı önermişti.

Altınay Ömürbekova ile Kosmosbek Çolponbayev , 20 Nisan 2018’de Başbakan  yardımcısı  ve  sağlık   bakanı  olarak atanmıştı.  koronavirüs  vaka sayısının 111’e ulaştığı Kırgızistan’da 3 hasta tedavi görerek hastaneden taburcu edildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =