Koronavirüs'ün en çok korkutan yanı , hastalık belirtisi göstermediği halde semptomları olmasa bilevirüsü taşıyan kişilerin bulunuyor olması. "Asemptomik" olarak adlandırdığı bu kişilerin sayısı

haber7
0

Koronavirüs ün çıktığı günden bu yana tüm dünya teyakkuz halinde virüse karşı adeta bir savaş veriyor. Hastalıktan korunmak için karantina çalışmaları hızla devam ederken , diğer taraftan da testler ile hasta  sayısı  tespit edilmeye çalışılıyor. 

 

 

Çin , yeni tip Corona Virüsü (Kovid-19) taşıdığı halde hastalık belirtisi göstermeyen "asemptomatik" olarak adlandırılan vakaların sayısını ilk kez duyurdu. Ulusal Sağlık Komisyonundan yapılan açıklamada , bu durumdaki 1541 kişinin tıbbi gözetim altında tutulduğu bildirildi.

 

 

SEMPTOM GÖSTERMİYORLAR

Asemptomik vaka olarak adlandırılan bu  hastaların  en temel özelliği , hastalığın en temel belirtileri arasında yer alan öksürük , ateş , akciğer iltihaplanması ve solunum yetmezliği belrtilerini göstermiyor oluşu. Dünya genelinde de oldukça yaygın olan bu gruba yönelik de çalışmalara başlayan Çin , asemptomik hasta sayılarını ilk kez açıkladı.

Ulusal Sağlık Komisyonundan yapılan açıklamada , bu durumdaki 1541 kişinin tıbbi gözetim altında tutulduğu bildirildi.

ü

ASEMPTOMİK VAKALARLA MÜCADELE

Kovid-19 tespit edilen bireyler , hastalık belirtisi göstermeseler de "taşıyıcı" olarak virüsü bulaştırabiliyor ya da virüsün kuluçka süresi içinde hastalık belirtisi göstermeye başlayabiliyor. Bu noktada asempotmik ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =