İhtiyaç sahibi 2 milyon aileye verilecek olan 1000 TL yardım parasını almak için sabah erken saatlerde Esenyurt’ta bulunan  PTT  önüne gelen vatandaşlar , yeni tip koronavirüs salgını nedeni ile aralarında birer met

haber7
0

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı  Zehra Zümrüt Selçuk  , sosyal yardım ödemelerine ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Yapılan açıklama ilk aşamada 2 milyon aileye sosyal yardım ödemesi yapılacağını duyuran Bakan Selçuk , bu sosyal yardım paralarının 1 Nisan tarihinden itibaren hesaplara  PTT  üzerinden yatacağı bildirmişti. Yapılan açıklamaların ardından  Paralar  bugün itibari ile hesaplara yatmaya başladı.

Bunun üzerine Esenyurt’taki Merkez  PTT  binası önünde parasını almak için bekleyen vatandaşlar  uzun   kuyruklar  oluşturdu. Zabıta ekipleri ise sosyal mesafeyi korumak adına aralara şerit çekti ve vatandaşlara sık sık uyarılarda bulundu. Ekipler giriş ve çıkışlarda bariyerler ile önlemler aldı. Öte yandan dezenfekte ekipleri ise PTT’nin iç ve dış kısımlarını dezenfekte etti.

 

Zabıta ekiplerinden Erkan Balcı , “Sosyal mesafe konusunda şeritler ve bariyerler ile önlemler aldık. Vatandaşlarımızı sırayla içeri aldık. Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için çok önemlidir” açıklamasına yer verdi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =