ASELSAN  , sayısal  Takograf  cihazına yönelik talebi karşılamak amacıyla üretim kapasitesini artırıyor.

haber7
0

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre ,  Takograf  Cihazları Muayene ve Damgalama Yönetmeliği kapsamındaki çalışmaları yürüten Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından bir heyet , cihazının üretimi hakkında yerinde inceleme yapmak üzere , Türkiye nin başlıca yerli sayısal  Takograf  cihazı üreticilerinden  ASELSAN  ı ziyaret etti. 

 

 

Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede başkanlığındaki heyete ,  üretim  ve tedarik süreçleri , sayısal  Takograf  cihazı üretimi hakkında bilgiler aktarılarak , cihazın arz ve talebine ilişkin bilgi alışverişinde bulunuldu.

Taşımacılık yapan ve  Takograf  kullanması gereken 2008 ve sonrası model araçlarda dijital takografa geçiş süresi temmuz ayına uzatılmıştı.  ASELSAN  , piyasalarda oluşan talebe hızlı cevap verebilmek için aylık  üretim  kapasitesinde artışa gitmeyi kararlaştırdı.

 

 

ASELSAN tarafından geliştirilen STC-8250A Sayısal  Takograf  Cihazı , aracın hızını ve kullanan sürücülerin kullanım sürelerini kimlikleriyle beraber otomatik veya yarı otomatik kaydediyor , kriptolu yapısıyla kayıt sistemine dışarıdan müdahale edilmesine izin vermiyor.

Şirket , AB Ortak Araştırma Merkezi ndeki "Birlikte Çalışabilirlik Testleri"ni ilk başvurusunda geçerek sertifikalandırılan STC-8250A cihazıyla dünyadaki 4 üncü üretici oldu.

Türkiye nin de taraf olduğu Uluslararası ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =