Güçlü bir bağışıklık sistemi için doğu ve sağlıklı beslenmek çok önemlidir.  sebze  ve meyvelerin içerdiği vitamin ve minerallerden faydalanmak için  Mevsiminde   tüketilmesi  gerekmektedir. Mevsi

haber7
0

Sağlıklı bir hayat için bireylerin ilaç ve takviye vitaminlerden önce yapması  gereken   Mevsiminde   sebze  ve meyve tüketmektir.  Mevsiminde  tüketilen  sebze  ve  meyveler  kişilerin bağışıklık sistemini güçlendirerek  sebze  ve meyvelerin besin değerlerinden en üst düzeyde istifade edilmesini sağlamaktadır. Bunun dışında  Mevsiminde  üretilmeyen gıdaların tüketilmesi , gıdaların hormonlarıyla ve yapılarıyla oynandığı için insan sağlığına yarardan zor zarar vermektedir. Beslenme uzmanlarının da üzerinde önemle durduğu  mevsiminde beslenme  , kişilerin daha sağlıklı olmasını sağlarken hastalıklara olan direncini de arttırmaktadır. Sağlıklı bir bireyin her şeyden önce yemesine içmesine dikkat etmesi gerektiği uzmanlar tarafından defalarca vurgu yapılmaktadır. 

 

Bahar aylarının gelmesinin ardından beslenme alışkanlıklarında yavaş yavaş değişikliklere başlanmıştır. Daha çok mevsim geçişlerinde yaşanan hastalıklardan dolayı kişilerin kendilerine bu süreçte daha dikkatli bakmaları ve sağlıklı beslenmeleri tavsiye edilmektedir. Özellikle tüm dünyayı korkuyla sarsan corona virüs salgını nedeniyle de bağışıklık sistemini güçlendirecek besinlerin tüketilmesi çok önemlidir. 

NİSAN AYINDA TÜKETİLMESİ  gereken  MEYVE SEBZELER VE FAYDALARI

 

Toprakların güneşi görmesi ve havalanmasının ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =