Koronavirüs önlemleri kapsamında Kapalıçarşı’nın kapatılması toptancıdan  altın  alan kuyumcu esnafını da etkiledi. Esnafın elinde en çok talep gören çeyrek ve gram  altın  neredeyse kalmadı. Piyasadaki

haber7
0

Koronavirüs önlemleri kapsamında Kapalıçarşı’daki dükkanlar tamamen kapatıldı. Buradaki toptancıların kepenk indirmesiyle kuyumcu esnafının elinde altın kalmadı. Özellikle bu dönemde ‘güvenli liman’ olarak görülen altına yatırım yapmak isteyen vatandaşlar , fazla ürün istediğinde geri çevriliyor.

 

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı  İslam Memiş  , koronavirüse salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında 10 gündür  Kapalıçarşı  ve toptancıların kapalı olmasından etkilendiklerini söyledi.

Memiş , özellikle gram , çeyrek ve tam  altın  bulmakta zorlandıklarını dile getirdi. Çeyrek altının şu anda 565 lira olduğunu aktaran Memiş , “Normal zamanda vatandaş çeyrek altını 10 lira daha uyguna alıyordu. Piyasada altının olmaması hemen işçiliğe yansıyor” diye konuştu.

“PİYASADA TL YOK , TL BULMAKTA ZORLANIYORUZ”

 

Sarrafiye grubu denilen cumhuriyet , çeyrek , yarım ve gram altının normalde çok yoğun bir şekilde el değiştirdiğini anlatan Memiş , “Ama son 10 gündür cumhuriyet altınına 90-100 lira işçilik farkı koyuldu çünkü bozum ve satış arasındaki makas aralığı açıldı. Piyasada TL yok , TL bulmakta zorlanıyoruz. Toptancılar kapalı olduğu için birbirimizle alışveriş yapamıyoruz. Örneğin elimde altınım birikti , Türk Liramız yok. Bunu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =