ABD’nin ,  New   York   Polis  teşkilatından görevli 5 bin 600 polisin hastalık izni aldığı ve bunlardan bin polisin koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklandı.

haber7
0

New  York   Polis  Teşkilatından (NYPD) Terence Monahan yaptığı açıklamada , 5 bin 600 polisin hastalık izini aldığını ve bin polisin  koronavirüs  testlerinin pozitif çıktığını belirtilerek , “Bu hafta görevlendirilen yüzlerce ek görevli sizi güvende tutacak sokaklarda olacaklar. Şehrimize olan değişmez bağlılıkları için herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

ABD Başkanı Donald  Trump  Beyaz Saray da gazetecilere yaptığı açıklamada , “Önümüzdeki 2 hafta çok zor geçecek. Herkes fedakârlık yapmak zorunda ve yaşamdaki değişiklikler geleceği etkileyecek” diye konuştu. "Ülkemiz , büyük bir milli mücadeleden geçiyor. Bu yaşananlar daha önce ülkemizin karşılaşmadığı türden bir sınav” ifadelerini kullanan  Trump  , salgına karşı alınan önlemlere gelecek 4 hafta boyunca uyulmasının çok önemli olduğunu söyledi.

ÜLKEDE BİLANÇO ARTTI

Johns Hopkins Üniversitesinin paylaştığı son verilere göre , ABD’de toplam  koronavirüs  vakasının 189 bin 150’ye hayatını kaybedenlerin sayısının ise 3 bin 900’e yükseldiğini duyurdu. Ülkede salgın nedeniyle en fazla etkilenen eyalet olan  New  York’ta ise toplam  koronavirüs  vakası 76 bin 40’a , yükselirken hayatını kaybedenlerin sayısı ise bin 714’e ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =