Malatya'nın Darende , Hekimhan , Arapgir ve Pütürge ilçelerindeki 4  mahalle  , Corona Virüsü salgını nedeniyle  karantina  altına alındı.  karantina  kararı ile birlikte toplam nüfusu bini aşan 4 mahalleye giriş-&cced

haber7
0

Geçen pazar günü kente yurt içi ve yurt dışından gelen bazı kişilerin Darende , Hekimhan , Arapgir ve Pütürge ilçelerindeki yakınlarının yanlarına gitmesinin ardından 6 kişi , yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvurdu. Şüphe üzerine gözlem altına alınan 6 kişiye yapılan Corona Virüsü testleri pozitif çıktı.

 

 

Bunun üzerine 6 hastanın yaşadığı Darende ilçesinin 800 nüfuslu Ilıca Mahallesi , Arapgir ilçesinin 120 nüfuslu Eğnir Mahallesi , Hekimhan ilçesinin 102 nüfuslu Kozdere Mahallesi ile Pütürge ilçesinin 86 nüfuslu Sahilköy Mahallesi  karantina  altına alındı. Jandarma ekipleri , 4 mahallenin giriş-çıkışlarına barikat kurdu. Mahallelere giriş ve çıkış izni verilmezken vatandaşların ihtiyaçları jandarma tarafından karşılanmaya başlandı.

Sağlık ekipleri de  mahalle  sakinlerinin ateşlerini ölçerek , kontrollerini yapmaya başladı. Yüksek ateş tespit edilenler , Yeşilyurt Hasan Çalık Devlet Hastanesi ne götürülüyor.

 

 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =