Yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) salgınının Avrupa'da en fazla etkilediği ülke İtalya'nın yoksul güney bölgesinde rtaya çıkacak yönetim boşluğundan mafyanın faydalanabileceğine yönelik endişe

haber7
0

South China Morning Post gazetesinin haberine göre ülke çapında ilan edilen karantina  sonrası  ülkenin yoksul güney bölgesinde ekonomik durumun giderek kötüleşmesi ve sosyal medyada bazı çetelerin dükkanlara saldırı hazırlığında olduğuna ilişkin istihbrat sonrasında Palermo nun kritik bölgelerinde güvenlik tedbirleri üst düzeye çıkarıldı.

Sicilya da yaşamsal gıda ve tıbbi malzeme tedariğinde de zorluk çekildiğini belirten haberde , yetkililerin doğacak boşluğun mafya tarafından doldurulmasından  endişe  duyduğu belirtildi. İtalyan La Stampa gazetesine açıklama yapan Palermo Belediye Başkanı Loluca Orlando da "Hızlı hatta ok daha hızlı harekt etmemiz gerekiyor. Gerilim şiddete dönüşebilir" uyarısında bulundu.

İtalyan hükümetinin de zor durumdaki bölgeye yönelik yeni bir strateji üzerinde çalıştığı iddia edildi. Öte yandan  İtalya  da salgında hayatını kaybedenler için tüm ülkede bayraklar yarıya indirildi. Ülkede karantina süresinin de Paskalya Bayramı na (12 Nisan) kadar uzatıldığı belirtildi. Ülkede Kovid-19 salgını nedeniyle 11 bin 591 kişi hayatını kaybetti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =