İsrail'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin  sayısı  20'ye , vaka  sayısı  5 bin 358'e yükseldi.

haber7
0

Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada , Kovid-19 teşhisi konulan 70 ile 90 yaşlarındaki iki erkek hastanın daha yaşamını yitirdiği belirtildi.

İsrail basınında yer alan haberlerde de söz konusu erkeklerin  koronavirüs  nedeniyle bir süredir Tel Aviv yakınlarındaki Holon ile güneydeki Aşdod (Usdud) kentlerindeki hastanelerde tedavi altında bulunduğu ifade edildi. Ülkede böylece Kovid-19 kaynaklı can kaybı 20 ye ulaştı.

VAKA SAYISI 5 BİN 358 E ULAŞTI

Sağlık Bakanlığı açıklamasında ayrıca ülkede 527 kişide daha Kovid-19 tespit edildiği belirtildi.

Böylece vaka sayısının 5 bin 358 e çıktığı kaydedilen açıklamada , hastalardan 94 ünün durumunun ağır olduğu , 224 kişinin ise iyileştiği aktarıldı.  İsrail  de Kovid-19 önlemleri kapsamında tüm okullarda eğitime ara verilirken , ikiden fazla kişinin bir araya gelmesi de yasaklanmıştı.

Ülkede ayrıca market , eczane , akaryakıt istasyonları ve bankalar dışında birçok ticari işletmenin 15 Mart tan itibaren kapatılmasına karar verilmişti. Tel Aviv yönetimi , virüs nedeniyle  İsrail  de ikamet edenler hariç tüm yabancıların ülkeye girişine yasak getirmişti.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =