Kasım Süleymani'nin öldürülmesi sonrası Irak'ta bulunan  ABD  üslerine bombalı saldırılar devam ediyor.  ABD  Dışişleri Bakanı  Pompeo  ,  ABD  askerlerini ve elçilik binalarını hedef alan saldırılara en  sert 

haber7
0

ABD ,  Irak  taki büyükelçilik binaları ve vatandaşlarını hedef alan saldırılara karşılık verileceğini açıkladı.

ABD Dışişleri Bakanı Mike  Pompeo  , son dönemde  Irak  taki askeri üsleri ve elçilik binalarını hedef alan saldırılara ilişkin açıklamada bulundu.  Pompeo  , halkları açlıktan ölürken bazı kimselerin hala silah ve bomba üretmeye devam ettiğini belirterek , "Irak ta büyükelçiliğimizi ve vatandaşlarımızı hedef alan saldırılara karşılık vereceğiz" dedi.

KORONİVİRÜS AÇIKLAMASI

Pompeo , koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında İran , Venezuela ve Kuzey Kore ye yardım önerisinde bulunduklarını aktarırken , "Bu bir insani mesele , ne yazık ki biz bu ülkelerin halklarına hükümetlerinden daha fazla yardım etmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

SÜLEYMANİ NİN ÖLÜMÜ SONRASI  ABD  ÜSLERİNE SALDIRILAR ARTTI

Irak ın başkenti Bağdat ta geçtiğimiz Ocak ayının başında İranlı General Kasım Süleymani ile Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi Mühendis in  ABD  tarafından düzenlenen hava saldırısında hayatlarını kaybetmesinin ardından  ABD  Bağdat Büyükelçiliği binası ve askeri üslerine saldırılarda büyük artış yaşandı.

Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =