Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede ABD'ye tıbbi ekipman göndereceklerini söyledi.

haber7
0

Peskov , gazetecilere yaptığı açıklamada ,  Rusya  nın  ABD  ye tıbbi malzeme desteği vereceğini söyledi. Devlet Başkanı Vladimir Putin ile  ABD  Başkanı Donald Trump ın dün telefonda görüştüğünü hatırlatan Peskov , "Rusya tarafından  ABD  deki kötü epidemiyolojik durum kapsamında tıbbi ve koruyucu ekipman yardımı teklif edildi. Trump , bunu şükranla kabul etti." dedi.

Peskov , tıbbi ekipman taşıyan uçağın gün sonuna kadar yola çıkacağını aktararak "İstisnasız herkesin mevcut durumdan etkilendiği bir zamanda , ortaklık ve karşılıklı yardımlaşma ruhuyla hareket etmekten başka yol yok." diye konuştu. ABD nin de  Rusya  ya ileride destek verebileceğini kaydeden Peskov , "Tıbbi malzemeler üreten Amerikan şirketleri de üretimde istenilen hızı yakalayınca , gerektiğinde karşılıklı adımlar atabilecek. Putin , Amerikalı meslektaşlarımıza  yardım  teklif ederken bundan yola çıktı." ifadelerini kullandı.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =