Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) korona virüs salgını nedeniyle bu akşam saat 21.00'de  sokağa   çıkma   yasağı  uygulanmaya başladı.

haber7
0

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeni ile birçok ülkede  sokağa  çıkma  yasağı  ilan edildi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti nde (KKTC) Bakanlar Kurulu’nun dün aldığı karar ile bu akşam saat 21.00’den itibaren  sokağa  çıkma  yasağı  yürürlüğe girdi. KKTC’de halkın akşam 21.00’den sabah 06.00’ya kadar  sokağa  çıkması yasaklanırken , halkın büyük çoğunluğunun  sokağa  çıkma yasağına uyduğu görüldü.  KKTC  polisi  sokağa  çıkma yasağının başlamasının ardından devriye sayısını arttırırken , yasağa uymayanlara asgari ücretin yüzde 10’una denk gelen 382 TL para cezası ve 1 yıla kadar hapis cezası veriliyor.

 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =