Pasifik'teki Guam adasında karantinaya alınan ABD'nin USS Theodore Roosevelt  uçak  Gemisi Kaptanı Brett Crozier ,  ABD  Donanmasına mektup yollayarak , gemideki tüm personelin karaya çıkarılıp karantinaya alınması iç

haber7
0

100 den fazla askerin yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandığı geminin kaptanı Crozier in mektubundaki detaylar , California merkezli "The Chronicle" adlı haber sitesinde yer aldı. 

Kaptan Crozier , 4 sayfalık mektubunda , sadece az sayıda askerin Guam adasında karaya indirilip hastaneye kaldırıldığını ancak gemideki 5 bin civarındaki askerin 14 günlük karantina ve sosyal mesafe kurallarını uygulamasının mümkün olmadığını belirtti.

Crozier , "Savaş  gemisinin  kendine has sınırlamalarından dolayı bunu (karantina ve sosyal mesafe uygulamaları) yapamıyoruz. Hastalığın personel arasında yayılması hızlanarak devam ediyor." ifadelerini kullandı. 

Nükleer kapasiteli uçak  gemisinin  kaptanı , gemideki salgını durdurmak için "mümkün olan en kısa zamanda tüm personelin gemiden indirilip Guam adasında karantina odalarına alınmasını" istedi.

Crozier , mektubunda , "Savaşta değiliz. Denizcilerin ölmesine gerek yok. Şu anda adım atmazsak en güvendiğimiz unsurumuz olan denizcilerimize olması gerektiği şekilde bakmamış oluruz. Görevdeki bir  ABD  nükleer uçak  gemisinin  personelinin çoğunu iki haftalığına karaya indirmek olağanüstü önlem. Ancak bu gerekli bir önlem." değerlendirmesinde bulundu.

Kaptan Croizer ,  ABD  uçak gemisindeki durumun daha önce salgının bulaştığı kruvaziyer gemilerinkinden çok daha kötü olabileceğini çünkü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =