Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca hayata geçirilen ve Kovid-19’la mücadelede evinden çıkamayan yaşlı ve kronik hastalığı olan vatandaşlar için yaygınlaştırılan “Vefa Projesi” ,

haber7
0

Vefa Projesi , Dünya İle Birlikte Türkiye’yi de Etkisi Altına Alan Yeni Tip Koronavirüsle (Kovid-19) Mücadele Sürecinde de Önemli Bir Misyon Yüklendi.

65 Yaş Üstü İle Kronik Hastalıkları Bulunan Vatandaşların Evden Çıkmalarına Gelen Kısıtlama Sonrasında Proje , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Açıkladığı Ekonomik İstikrar Kalkınma Paketi’nde Yer Alarak , Türkiye’nin 81 İlindeki Yaşlılar İçin Seferber Edildi.

Yeni Süreçte İçişleri Bakanlığı İle Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Koordinesinde Aile Sosyal Destek Personelinden (ASDEP)  Tuzla  Kaymakamlık ,  Tuzla  Belediyesi ,  Tuzla  Emniyeti ,  Tuzla   Kızılay  ,  Tuzla  Sosyal Yardımlaşama Vakfına Kadar Tüm Birimler , Evinden Çıkamayan Yaşlı Vatandaşların İhtiyaçlarını Karşılamak Üzere “Vefa” Çatısı Altında Buluştu.

BİR HAFTA İÇİNDE ON BİNLERCE VATANDAŞIN İHTİYAÇLARI KARŞILANDI

Gençlik ve Spor Bakanlığının Yönlendirmeleriyle Hijyen Malzemesi Bağış Yapan Firmanın Tedarikleriyle  Tuzla   Kızılay  Ekiplerince KYK Yurtlarında Karantina Altında Olan Vatandaşlar İçin 10 Bin Hijyen Kitin Teslimatı Yapıldı. Ayrıca  Tuzla  Genç  Kızılay  Ekibi de “TUZLA VEFA SOSYAL DESTEK” Gruplarıyla Tuzla’da Bulunan 65 Yaş Üzerindeki Vatandaşlara Hizmet Vermeye Başladı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =