Tüm dünyada etkisini artıran koronavirüsle mücadele kapsamında Türkiye'de  karantina   uygulanan  şehirlerin arasına  Trabzon  ve Batman da dahil oldu.  karantina  altına alınan illerin  sayısı  19'a yükseldi.

haber7
0

Yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) tedbirleri kapsamında; bazı köy , belde ve mahallelerinde  karantina   uygulanan  illerin arasına , Rize , Van ,  Yozgat  , Malatya , Tunceli ,  Trabzon  , Batman Artvin , Gümüşhane , Kütahya ,  Çankırı  ,  Sivas  , Giresun ,  Çanakkale  , Bayburt , Çorum , Bitlis ve Düzce nin ardından son olarak Kars eklendi. Kars ta , 3 köy ve 1 mahalle  karantina  altına alındı. Böylelikle yurt genelinde  karantina   uygulanan  kent  sayısı  19 a yükseldi.

ÇORUM DAN KARANTİNA HABERİ

Çorum un Sungurlu ilçesinde bir köy  koronavirüs  şüphesiyle tedbir amacıyla karantinaya alındı. İlçeye bağlı Oyaca köyünde yaşayan bir kişinin testlerinin pozitif çıkması üzerine köye giriş ve çıkışlar geçici olarak durduruldu. Jandarma ekipleri tarafından giriş ve çıkışlara kapatılan köyde sağlık ekipleri sürekli kontrol yaparken , yapılan anonslarla da köylülerden dışarı çıkmamaları isteniyor.

 

 

DÜZCE VALİLİĞİ: TÜM KÖYLERDE KARANTİNA

Düzce Valiliği tarafından il genelinde bulunan tüm köylerde ev karantinası uygulaması başlatıldı. Köye  şehir  dışından gelen her kişi "Ev karantinasına" alınarak 14 gün takip edilecek.Düzce İl Pandemi Kurulunun gerçekleştirdiği olağanüstü toplantı sonrasında il genelinde bulunan 278 köy muhtarına yeni kararları açıkladı. Buna göre il genelinde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 2 =