Mısır , İskoçya , İrlanda ve Sudan'dan getirildikleri Sivas'ta KYK yurtlarında gözlem altında  tutulan  öğrenciler , yurt görevlileri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne şükranlarını , odalarının kapılar

haber7
0

Mısır , İskoçya , İrlanda ve Sudan dan  Sivas  a getirilerek , yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurtlarda gözlem altında  tutulan  öğrenciler , kendilerine adeta 5 yıldızlı otel konforunda hizmet sunulmasını sağlayan yetkililer ve yurt çalışanlarına teşekkür ediyor.

Türkiye de farklı şehirlerdeki üniversitelerde eğitim görürken ERASMUS programları çerçevesinde gittikleri Mısır , İskoçya , İrlanda ve Sudan dan devletin imkanlarıyla 23-25 Mart ta  Sivas  a getirilen 600 e yakın  öğrenci  , KYK Binali Yıldırım Kampüsü ndeki 10 bin kişilik yurtta 14 günlük karantina süresi kapsamında gözlem altında tutuluyor.

Odalarda tek kişi kalan öğrenciler , KYK İl Müdürlüğünün farklı etkinlikleriyle moral bulmaya çalışıyor. Pencerelere çıkarak şarkılar söyleyen , birbirleriyle sohbet eden öğrenciler , kendilerine her türlü imkan ve konforun sunulduğu yurdun yetkilileri ve çalışanları ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti ne  duygu   dolu  mektup ve notlarla minnetlerini dile getiriyor.

Öğrencilerden biri konakladığı odanın kapısına , "Bize yemek getiren , hoş sohbet eden , bizimle ilgilenen , günlerimizi güzelleştiren tüm çalışanlara teşekkür ederiz. Sizi seviyoruz." notunu paylaşırken , bir diğer  öğrenci  ise "Bizimle ilgilenen herkese çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Hayatım ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =