Koronavirüs ile mücadele kapsamında  KYK   Yurtlarında  karantina altına alınanlar arasında , 14 günlük süre boyunca semptom gözlenmeyenler ,  tahliye  ediliyor. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya konuya ilişkin sosyal medya hesab

haber7
0

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs e karşı Türkiye oldukça etkili bir eylem planı ile çalışmalarını sürdürüyor. Çeşitli illerde  KYK  yurtlarına yerleştirilen yurt dışından gelen vatandaşların karantina süresi sona erdi.

İstanbul valisi Ali Yerlikaya , Gençlik ve Spor Bakanlığı na bağlı  KYK   Yurtlarında  misafir edilenlerden semptom göstermeyerek 14 günlük gözetim süresini tamamlayanların  tahliye  edildiğini duyurdu.

YURTLARDAN AYRILDILAR

Vali Yerlikaya , Aralarında Almanya , İspanya , Fransa , Avusturya , Norveç , Danimarka , İsveç , Belçika ve Hollanda nın da bulunduğu ülkelerden İstanbul da bulunan  KYK  yurtlarına getirilerek gözetim altına alınan kişilerin 14 günlük gözetim süresinin tamamlandığını duyurdu.

Yerlikaya "Son yapılan kontrollerde de semptom gözlenmeyen vatandaşlarımız , artık memleketlerine , evlerine gidiyorlar. Avrupa’dan gelirken olduğu gibi yine evlerine kadar ulaşımları için gereken tedbirleri aldık , “Seyahat İzin Belgelerini” hazırladık." ifadeleriyle misafirlerin  tahliye  edildiğini söyledi.

MİSAFİRLERDEN TEŞEKKÜR

Karantina altında tutularak 14 günlük süre boyunca gözetim altında tutulan misafirler de kendilerine gösterilen tutum için teşekkür ettiler. Kimileri yurtlara not bırakarak başta bakanlık ve valilik olmak üzere tüm yetkililere şükranlarını iletirken , kimileri ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =