Corona virüs ekonomik tedbirler kapsamında düşük ve orta gelirli grupta yer kesimler için 6  ödemesiz  düşük faizli  Temel   İhtiyaç  Desteği  Kredisi  verilecek. Peki kimler başvuruda bulunabilecek? Tek seferde n

haber7
0

Corona virüs tedbirleri kapsamında düşük ve dar gelirli aileler , emekliler ve asgari ücretle çalışanlar için 6 ay ertelemeli  Temel  ihtiyaç  Kredisi  paketi açıklandı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan ihtiyaç  Kredisi  paketinde vatandaşlar 5 bin TL 7 bin 500 TL ve maksimum 10 bin TL olmak üzere düşük faizli  kredi  kullanabilecek. 

 

 

TEMEL İHTİYAÇ KREDİSİ NEDİR? 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak  Temel  İhtiyaç  Kredisi  Destek paketini açıkladı.  Corona virüs  kapsamında alınan tedbirlerden ötürü yaşanan mağduriyeti gidermek için sunulan ihtiyaç  Kredisi  düşük ve orta gelirli grupta yer kesimlerin gıda harcamaları , kira , elektrik , su , doğalgaz faturaları gibi temek ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik sunulacak.

TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİNE KİMLER BAŞVURABİLİR?

Temel İhtiyaç Desteği kredisine aylık hane geliri 5 bin TL ve altında olan ücretliler , asgari ücretliler , emekliler , serbest meslek mensupları ve diğer orta ve düşük gelire sahip olanlar başvuruda bulunabilecek.

 

 

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan açıklamaya göre Temel İhtiyaç Desteği  Kredisi  1 Nisan 2020 itibari ile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =