İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce ,  geri  gönderme ve geçici barınma  merkezlerinde   koronavirüs  (Kovid-19) tedbirleri kapsamında önlemler alındı. Bakanlığa bağlı tesi

haber7
0

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kamu yerleşkelerinde alınan önlemler sıkı bir şekilde uygulanmaya devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce , geri gönderme ve geçici barınma merkezlerinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı ilaçlama ve dezenfekte uygulamaları yapılıyor.

TEDBİRLER ARTIRILDI

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü yetkilileri , Koronavirüs e karşı  geri  gönderme  merkezlerinde  de önemli tedbirler alındı. Bu kapsamda , öncelikle tesislerde çalışan tüm personele il sağlık müdürlükleri personelince salgın hastalığa karşı bilgilendirmeler yaparken , alınacak tedbirler ve virüse karşı korunma yöntemleri anlatıldı.

EKİPMAN TAKVİYESİ YAPILDI

Temizlik tedbirleri artırılan tüm  geri  gönderme merkezlerine , yeterli sayıda ateş ölçer , dezenfektan ve temizlik malzemesi takviyesi de yapıldı.

Merkezlerin düzenli yapılan dezenfeksiyon işlemleri sıklaştırılırken , merkezlerin bulunduğu illerde yabancıların merkeze alınmadan önce sağlık kontrollerinin yapılacağı ön kabul alanları oluşturuldu.

YABANCILARA 14 GÜN KARANTİNA ZORUNLULUĞU

Ön sağlık kontrolünden geçirilerek  geri  gönderme merkezlerine alınan yabancılar merkezin ayrı bölümlerinde 14 gün boyunca karantinaya alınırken , herhangi bir sınır dışı veya salıverme işlemi de bu süre kapsamında ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =