Ordu'da bakkal işleten Orhan Sarı (55) , müşterilerden alışveriş sonrası aldığı  banknotları  , koronavirüs salgınına  karşı   suya   koyup  ,  100   derecede  kaynattıktan sonra kurutuyor.

haber7
0

Altınordu ilçesine bağlı Yeni Mahalle’de , 25 yıldır bakkal işleten Orhan Sarı’nın koronavirüs salgınına karşı aldığı önlem , müşterilerini şaşırttı. Salgından önce  banknotları  kolonya ile dezenfekte ettiğini anlatan Sarı , şimdi ise koronavirüs önlemi için  suya   koyup  ,  100   derecede  kaynattıktan sonra kuruttuğunu söyledi. Salgınla ilgili haberleri televizyondan sürekli takip ettiğini belirten Orhan Sarı , "Daha önce kolonya ile  banknotları  temizliyordum , hijyene çok önem veriyorum. Fakat bu salgından sonra kolonya fiyatları yükseldi. Ben de kendime farklı bir çözüm ürettim.  banknotları   suya  koyup 100  derecede  kaynatarak dezenfekte ediyorum. Böylece kolonya masrafına da gerek kalmıyor hem de paralar temiz oluyor” diye konuştu. 

Kuruttuğu  banknotları  ayrı yere koyduğunu , müşterilerine de temiz  banknot  verdiğini anlatan Sarı , "Temizliğe , hijyene hepimizin önem göstermesi gerekiyor. Hele böyle bir salgın döneminde daha da dikkat etmek lazım.  para  her gün elden ele dolaşıyor. Parayı sayarken bazen tükürüklüyorlar , bu hastalıkları yaymada etken. Bu nedenle paraları kaynatıp temizlemek daha iyi" dedi. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =