Isparta'da ve Eskişehir'de karantina sürecini tamamlayan ve son test sonuçları  negatif   çıkan  umreciler evlerine gönderilmeye başlandı.

haber7
0

Suudi Arabistan daki umre ibadetinden dönenler , Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun aldığı tedbirler doğrultusunda Valilik koordinasyonunda 14 gün süreyle gözetim altında tutuldu. Isparta da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Murad Hüdavendigar Öğrenci Yurdu na getirilen umrecilerin karantina süresi 30 Mart itibariyle doldu.

293 NEGATİF TEST SONUCU

Isparta İl Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında kesin vaka olarak tedavi edilip iyileşenlerin yurda değil direkt evlerine gönderilmesine , kesin vakalar ile aynı odada kalanların hastaneye yatış tarihinden itibaren 14 gün boyunca yurtta karantinalarına devam edilmesine ve Sağlık Bakanlığı kararı gereği yurttaki tüm umrecilere korona virüs testi yapılmasına karar verilmişti. Toplam 586 kişinden karantina süresi dolan ve yapılan son testleri de negatif çıkan  293  kişi bugün KYK yurdundan taburcu ediliyor.

İLK KAFİLE KONYA YA GİDECEK

Karantina süresini dolduran ve sonucu  negatif  çıkan  293  kişilik ilk kafile Konya ya gidecek. Yurt önüne kafileyi taşımak üzere yaklaşık 10 otobüs geldi. Özel kıyafet giyen görevliler umrecileri yurttan alarak Konya ya ulaştıracak. Umreciler çıkış işlemleri kapsamında form dolduruyor.

Yurttan ayrılan umreciler , karantina süresince kendilerine çok iyi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =