Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk , Corona Virüs önlemleri kapsamında okulların kapalı olduğu sürelerde  Ücretli  öğretmen maaşlarına ilişkin "Konuyla  ilgili  Maliye Bakanlığı ile  ilgili  çalışmalar yap

haber7
0

Bakan Selçuk , canlı yayında eğitim gündemine ilişkin soruları yanıtladı. 

 

Okulların kapalı olması nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığınca 7 Haziran da yapılacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav başvurularını otomatik olarak yapacaklarını belirten Selçuk , "Her çocuğumuzu sanki sınava başvurmuş gibi kabul ettik. İsteyen tabii ki girmeyebilir. Ama velilerin strese girmemesi , başvuruda sorun çıktı mı , internette kesiklik oldu mu gibi bir takım endişeler yaşamaması için böyle bir karar aldık." değerlendirmesinde bulundu.

Sınav tarihinde bir erteleme beklemediklerini dile getiren Selçuk , zorunlu bir durum olmadığı sürece prensip olarak sınavın zamanında olmasını istediklerini söyledi.

 

Özel okullardaki bazı ücretlerle  ilgili  teknik çalışma sürüyor

Bakan Selçuk , özel okul taksitlerine ilişkin bir düzenleme hazırlığının bulunup bulunmadığına ilişkin soruya karşılık , şöyle konuştu:

"Bu konuyla  ilgili  bazı teknik çalışmalar devam ediyor. Esasen bir özel okulun aldığı ücreti tümüyle iade etmesi orada görevli olan öğretmenlerin maaşının ödenememesi demek. Dolayısıyla okulların sürdürülebilirliği konusunda belirli bir standardı korumak önemli. Özel okullar , koronavirüs önlemleri kapsamında yapılamayan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =