Fiat Chrysler Automobiles , koronavirüs salgını yüzünden işten çıkartma yapmamak için çalışanlarının maaşlarında yüzde 20'lik  kesinti  yapacak.

haber7
0

FCA CEO’su Mike  Manley  çalışanlarına gönderdiği bir mektupta 1 Nisan tarihinden itibaren  maaşlarda  indirim gerçekleşeceğini ve bunun 3 ay sürebileceğini belirtti. Geciken maaşlarla alakalı ödemeleri ise çalışanlarına en geç 2021 Mart ayında gerçekleştireceklerini belirtti.

Manley mektupta kendi maaşının da sadece yarısının Nisan ayı itibariyle ödeneceğini ve normal maaşını da en erken 3 ay sonra alabileceğini açıkladı. Buna ek olarak da 19 kişiden oluşan  FCA  yönetim grubunun maaşlarının aynı dönemde yüzde 30 eksik ödeneceği de belirtildi.

Manley yaptığı açıklamada , “Firmanın finansal durumunu korumak için herkes sorumluluk almalıdır. Bu da kendim ve yönetim kurulundan başlıyor.” dedi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: SÖZCÜ

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =