Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada , “2020 yılı için kamuda açıktan veya nakil yöntemiyle atanacak ilave personel sayıları Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri i

haber7
0

Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü ile Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının ortak çalışmasıyla hazırlanan ,  kamu  kurum ve kuruluşlarının 2020 yılında açıktan veya nakil yöntemiyle yapabilecekleri ilave atama sayıları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  tarafından çıkarılan kararla belirlendi.

 

Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada , Yeni Koronavirüs ile mücadele esnasında  kamu  hizmetlerinin aksamaması ve etkin mücadelenin yürütülebilmesi için söz konusu atamaların destekleyici olacağı belirtildi.

2020 yılı şubat ayında Cumhurbaşkanlığı kararıyla 635’i üniversitelere , 431’i diğer kurumlara olmak üzere toplam 1.066  atama  izni verildiği de ayrıca hatırlatıldı.

Bakanlık açıklamasında , “2020 yılı için kamuda açıktan veya nakil yöntemiyle atanacak ilave personel sayıları Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile belirlendi. Bu kapsamda , 62  kamu  Kurum ve Kuruluşuna 6.219  atama  yetkisi verildi.” ifadeleri yer aldı.

İLAVE  atama  YAPILACAK

 

Karar kapsamında , 127 üniversiteye 1.016 ilave  atama  yapılacak. Böylece 2020 yılında açıktan ve nakil yöntemleriyle üniversiteler toplamda 1.651 , diğer kurumlar da toplamda 6.650 ilave  atama  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =