Malatya'nın Darende , Hekimhan ve Arapgir ilçesindeki 3  mahalle  , koronavirüs salgını nedeniyle  karantina  altına alındı.  karantina  kararının ardından bini aşkın kişinin yaşadığı ve giriş çıkışın yasaklandığı 3

haber7
0

Pazar günü şehir dışı ve yurt dışından Malatya’ya gelen bazı kişiler yakınlarının yaşadığı Darende , Hekimhan ve Arapgir ilçelerindeki mahallelere gitti. Burada bir süre sonra yüksek ateş şikayetleri oluşan 5 kişi yakınları tarafından hastanelere götürüldü. Yapılan kontrollerde 5 kişinin koronavirüs belirtilerine sahip olduğu görüldü ve testleri de pozitif çıkınca karantinaya alındı. Bu kişilerin bulunduğu Darende ilçesinin 800 nüfuslu Ilıca Mahallesi , Arapgir ilçesinin 120 nüfuslu Eğnir Mahallesi ile Hekimhan ilçesinin 102 nüfuslu Kozdere Mahallesi de karantina altına alındı.

 

 

MAHALLELER GİRİŞ-ÇIKIŞA KAPATILDI

Gelişmelerin ardından Valilik ,  karantina  kapsamında 3 mahalleye giriş ve çıkışları durdurdu. 14 günlük  karantina  uygulamasıyla mahallelere gelmek isteyenlere izin verilmezken , mahalleden farklı yerlere gitmek isteyenlerin bu talepleri de kabul edilmedi. Kimsenin girişine izin verilmeyen mahallelere sadece gün içerisinde kontrol için ambulanslarla sağlık ekipleri girebiliyor. Sağlık görevlileri de gün içerisinde mahallelerde bulunanların genel kontrollerini yapıp , rahatsızlığı bulunanları hastanelere sevk ediyor.

 

 

JANDARMADAN ‘SOSYAL MESAFE’Lİ ÖNLEM

3 mahallede yaşayan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =