Virüs sebebiyle çalışamayan ve gelir sağlayamayan  Ücretli   öğretmenler  ve usta öğreticiler için hükûmet çalışmalara başladı.

haber7
0

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı’nın konuyla ilgili önümüzdeki günlerde açıklama yapması beklenirken; Memur- Sen ve Eğitim- Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın , ücretli öğretmenlerin mağduriyetinin biran önce giderilmesi gerektiğini söyledi. Yalçın , bazı okullarda öğretmenler arasında yardımlaşma başladığını belirterek “Bu kıymetli ancak sağlıklı değil” dedi.

Yalçın “Öğretmenlerimiz , evden görevlerini yaparken; bakanlık da bu anlamda onlara karşı görevini biran önce yerine getirmeli. MEB bütçesinde bu arkadaşlarla ilgili bu yılki planlama zaten konmuş. Böyle olağanüstü bir durumda bütçedeki payları teslim edilmeli” şeklinde konuştu.

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =