ABD’de her gün daha fazla yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bir süredir kapılarını kapatan  büyük  perakende mağazaları ,  çalışanlarını   ücretsiz  izine çıkaracaklarını a&

haber7
0

Ülkenin önde gelen  Mağazalar  zinciri Macy’s , Kohl’s ve Gap Inc , yüz binleri bulan çalışanlarına yönelik devam eden ücret ödemelerini bu hafta keseceklerini duyurdu.

Macy’s , 18 Mart’tan bu yana 600’den fazla mağazasının geçici olarak kapalı olduğunu ve bu nedenle satışlarda büyük kayıp yaşadıklarını belirterek , 125 bin çalışanının çoğunu bu hafta ücretsiz  izne  ayıracağını bildirdi.

KOHL S 85 BİN ÇALIŞANINA ÜCRETSİZ İZİN VERECEK

Wisconsin merkezli perakende satış mağazası olan Kohl’s da 120 bin çalışanından 85 binine ücretsiz izin vereceğini açıklayarak , mağazalarının faaliyetlerini asgari düzeye indireceğini bildirdi. Giyim mağazası Gap in sözcüsü Sandy Goldberg , mağazalarında çalışan 129 bin işçinin 80 binin bu hafta ücretsiz  izne  çıkacağını kaydetti.

Ücretsiz  izne  ayrılan çalışanların sağlık sigortalarının devam edeceği ifade edildi. Söz konusu şirketler salgından dolayı geçici kapanma kararı alırken , iki haftalık bir takvime bakarak çalışanlarına ödeme yapmaya devam edeceklerini açıklamıştı.

Ülkede haftalardır etkisini sürdüren salgından dolayı önümüzdeki günlerde daha fazla firmanın ödeme sıkıntısı çekerek çalışanlarını ücretsiz  izne  çıkarması ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =