ABD Başkanı Donald  Trump  , yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) salgınından en çok etkilenen ülkelerden olan İtalya'nın  Başbakanı  Giuseppe  Conte  ile telefon  görüşmesi  yaptı.

haber7
0

Beyaz Saray dan yapılan yazılı açıklamada ,  Trump  ve  Conte  nin bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiği bildirildi.

Görüşmede , iki liderin Kovid-19 salgınına ilişkin son gelişmeleri ele aldığına işaret edilen açıklamada , "Başkan  Trump  ,  İtalya  da yaşamını yitirenlerden dolayı  Conte  ye taziyelerini bildirdi." ifadesi yer aldı.  Trump  ın görüşmede , virüsün yayılmasının önlenmesi ve ihtiyaç sahiplerinin gerekli tıbbi yardımı alması adına  ABD nin  İtalya  ve diğer Avrupalı müttefikleri ile çalışma taahhüdünü yinelediği vurgulandı. 

Açıklamada ,  Trump  ve  Conte  nin salgınının kontrol altına alınması ve küresel ekonominin canlandırılması için G-7 ve G-20 de dahil olmak üzere yakın iş birliğininin sürdürülmesine ilişkin mutabık kaldıkları aktarıldı. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =