ABD  Başkanı Donald  Trump  , "Virüse karşı zaferden başka seçeneğimiz yok. Önümüzde zorlu 30 gün var. Bu 30 gün çok önemli." dedi.

haber7
0

Trump ,  Beyaz Saray da Kovid-19 salgınına ilişkin düzenlediği günlük basın toplantısında , son gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Virüs salgınına ilişkin modellemelere bakıldığında virüsün 2 haftada anca en yüksek seviyesine ulaşacağını gözlemlediklerini belirten  Trump  , "Aldığımız önlemlere uyarak , 1 milyondan fazla Amerikalı nın hayatını kurtarabiliriz. Geleceğimiz bizim elimizde. Yaptığımız seçimler ve fedakarlıklar bu virüsün kaderini belirleyecek." ifadelerini kullandı.

Kovid-19 a karşı alınan önlemleri dün 30 Nisan a kadar uzattıklarını anımsatan  Trump  , "Virüse karşı zaferden başka seçeneğimiz yok. Önümüzde zorlu 30 gün var. Bu 30 gün çok önemli." diye konuştu. 

Trump , Kovid-19 ile mücadele bugün önemli bir kilometre taşını aştıklarını ve  ABD  genelinde test edilen kişilerin sayısının 1 milyonu aştığını kaydetti.

N-95 MASKELERİNİN KULLANILMASINA OLANAK TANIYAN CİHAZ 

ABD Gıda ve İlaç İdaresinin (FDA) N95 koruyucu maskelerini dezenfekte ederek yeniden kullanımına olanak tanıyan bir cihazı da onayladığını belirten  Trump  , "Bu cihazların her biri , günde 120 bine kadar maskeyi dezenfekte edebiliyor. Böylece her maske 20 kere yeniden kullanılabilir." bilgisini paylaştı.

Trump , söz konusu cihazın şu anda Ohio ve New York ta ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =