ABD’de yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19) salgınının merkez noktası haline gelen  New   York  şehrindeki  morg  kapasitesinin ek çadır ve mobil morglarla yaklaşık 4  kat  artırıldığı bildirildi.

haber7
0

ABD’de Kovid-19 kaynaklı ölümlerin en hızlı artış gösterdiği  New  York’ta mevcut  morg   kapasitesi  talebi karşılayamayınca ,  New   York  şehir yönetimi , ek çadır ve mobil morglar ile mevcut kapasiteyi artırma yoluna gitti.

Baş Tıbbi Muayene Dairesi Kamu İşleri Ofisi Genel Müdürü Aja Worthy-Davis , dün yaptığı açıklamada , ‘’Geçici morglar olmadan , şehir 800 ila 900 cenaze barındırabiliyordu , çadır ve soğutmalı kamyonlar ile birlikte kapasiteyi 3 bin 500 ila 3 bin 600’e kadar yükselttik” dedi.

CENAZE KAPASİTESİ 2 BİN 700 KİŞİ ARTTI

Davis ,  New   York  şehir sınırları içinde bulunan Manhattan ın Kips Bay mahallesindeki Bellevue Hastane Merkezi nin yakınında , Queens Elmhurst Hastanesi , Brooklyn Hastane Merkezi başta olmak üzere şehirdeki bazı hastanelerin bahçelerine ve yakın bölgelerine mobil  morg  ünitelerinin kurulduğunu belirtti.

Mobil  morg  üniteleri ile birlikte  New   York  şehrinin cenaze kapasitesinin 2 bin 700 civarında arttığını bildiren FEMA  New   York  ve  New  Jersey Bölge Yöneticisi Thomas  New  Essen ise gelişmelere bağlı olarak , ileriki günlerde  morg  kapasitesini daha da artırabileceklerini kaydetti.

Essen , “Sorunun bir kısmına geçici olarak yardımcı olmak için  New   York  a soğutmalı kamyonlar gönderiyoruz. Ordu , yardım etmek için Manhattan’a 42 kişi gönderdi.  New  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =