Karabük'ün Safranbolu ilçesinde bir marketçi ,  örnek  bir davranış sergileyerek korona virüs nedeniyle işten çıkarılan ve mağduriyet yaşayan vatandaşlar için ücretsiz gıda veriyor.

haber7
0

Karabük ün Safranbolu ilçesinde bir marketçi , örnek bir davranış sergileyerek korona virüs nedeniyle işten çıkarılan ve mağduriyet yaşayan vatandaşlar için ücretsiz gıda veriyor.

Safranbolu da faaliyet sürdüren  Market  sahibi Ersin Köseoğlu , marketin önüne yerleştirdiği ve üzerine İhtiyacı olan alabilir" yazdığı dolaba , ekmek , yağ , şeker , tuz ve makarna gibi gıda maddeleri ücretsiz verdiği bir örnek bir  uygulama  başlattı. Mahalle halkının da destek verdiği uygulamada , ihtiyacı olanlar marketin önündeki dolaptan ücretsiz alıyor.

Market sahibi Ersan Köseoğlu , "Bu zor günlerde ihtiyacı olanların yararlanabilmesi için böyle bir  uygulama  yaptık. Mahallemizden destek aldık. Özellikle işten çıkarılan , maaş alamayanlar için yaptık. Gelenlerden çekingenlik yapanlar oluyor. Konuşarak , dertleşerek bunu aşıp ihtiyaçlarını karşılıyoruz. İlla dolapla sınırlı değil , marketten de destek oluyoruz. Mahalle halkı da destek oluyor. Onlarda erzak alıp dolaba koyuyor" dedi

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =