Erzurum'un  Oltu  ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi'nde 4 kadın  gönüllü   olarak   maske   üretmeye  başladı.

haber7
0

Erzurum un Oltu ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi nde 4 kadın gönüllü  olarak   maske  üretmeye başladı.

Oltu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Cemal Tanrıver , Çin de ortaya çıkıp dünyaya yayılan ve Türkiye de de görülen yeni tip  koronavirüs  (Kovid-19)  nedeniyle  yurt içinde de geniş kapsamlı tedbirler alındığını hatırlattı.

Kendilerinin de Kovid-19 tedbirleri çerçevesinde başta ilçede görev yapan güvenlik güçleri olmak üzere  maske  ihtiyacını karşılamak için üretim yaptıklarını belirten Tanrıver , şu ifadeleri kullandı:

"Oltu Kaymakamı Şenol Turan ın talimatıyla Kovid-19 ile mücadele için üretimine karar verilen antibakteriyel maskeler için atölyemiz aktif şekilde çalışmaktadır. İlçemizde ve atölyemizde dezenfekte işlemleri belediyemizce yapılmış olup malzeme temini ise kaymakamlığımızca sağlanmıştır. 4 kadın arkadaşlarımız  maske  dikimi için gönüllü  olarak  çalışmaktadır , kendilerine teşekkür ediyorum."

Gönüllü  maske  üreten 4 kişiden biri olan  Oltu  Nenehatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım Teknolojileri Öğretmeni Figen Efe ise "Ülkemizde görülen Kovid-19 salgını  nedeniyle   Oltu  Kaymakamımız Turan ın ricası üzerine  maske  üretimiyle , bu mücadeleye katkı sunmaya çalışıyoruz." dedi.

Merkezde yüzde yüz pamuk ve antibakteriyel özelliğe sahip kumaştan üretilen maskeler 40 derece suda deterjanla ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =