3 boyutlu yazıcılar ile üretimi yapacak olan  DOF Robotics  , ihtiyaç duyan  Sağlık  kuruluşlarıyla iletişime geçerek ücretsiz bir şekilde  maske  dağıtımı gerçekleştirecek. Hedef ilk ay 5 bin maskeyi teslim etmek.

haber7
0

Geliştirdiği robotik teknolojilerle bilinen  DOF Robotics  , virüs salgınında canını hiçe sayarak çalışan  Sağlık  personellerinin ihtiyaç duydukları  asetatlı   koruyucu  maskeleri , 3 boyutlu yazıcılar ile üretmeye başladı.

Gönüllü kişi ve kurumların bir araya gelmesiyle ihtiyaç duyulan  koruyucu  maskelerden binlercesi birkaç günde üretilebilir. Türkiye de özellikle Ar-Ge merkezlerinde bulunan 3 boyutlu yazıcılardan binlerce var. Bu süreçte üretilen maskelerin tamamen ücretsiz bir şekilde  Sağlık  kuruluşlarıyla paylaşılacak."HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALI" Gün birlik olma günü diye belirten  DOF Robotics  Yönetim Kurulu Başkanı  Mustafa Mertcan  , "Tüm dünyayı ve ülkemizi de derinden etkileyen küresel bir salgın söz konusu. Biz  DOF Robotics  olarak elimizdeki 3D printerlar ile  maske  üretimi için harekete geçtik. Hedefimiz bu hafta 500 , bir ay içinde 5 bin  asetatlı   koruyucu  maskeyi teslim edebilmek için ekibimle birlikte gece gündüz çalışıyoruz.

Elinde 3D printer bulunan bütün firmaların elini taşın altına koyması gerekiyor. Bu 3 boyutlu yazıcılar ile sadece  asetatlı   maske  değil , Covid-19 salgını süresince kullanılmakta olan daha birçok farklı ürünler mevcut.

Solunum cihazlarında kullanılan filtreler de bu cihazlar ile rahatlıkla üretilebiliyor. Eğer yeterli miktarda 3 boyutlu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =