İstanbul , Bakü , Moskova , Atina , Amsterdam , Tunus...  Dünyanın   dört  bir  yanında   ünlü  sanatçılar Koronavirüs dolayısıyla sokağa çıkmayıp evinde kalanlara evlerinden dijital konserlerle  moral  veriyor.

haber7
0

Farklı ülkelerden ünlü müzisyenler , Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) Yeni Koranavirüs (Covid-19) nedeniyle evlerinde kalan vatandaşlar için YouTube kanalı üzerinden düzenlediği dijital konserler projesinde buluştu.

 

 

İnternet üzerinden  canlı  yayınlanan konserlerle koronavirüs salgını nedeniyle "Evde kal" çağrısına uyarak dünya genelinde evlerinde vakit geçiren Türk vatandaşları ve kardeş topluluklar için müzik ziyafeti sunuluyor.

17 Mart’ta Almanya’daki genç yeteneklerden Mozart ödüllü Ali İnsan’la başlayan dijital etkinliğe sırasıyla , Hollanda da dünyaca ünlü piyanist Karsu Dönmez (19 Mart) , ‘Dombra’ müziğiyle tanınan Arslanbek Sultanbekov (22 Mart) , dünyaca ünlü ilk Türk kadın neyzen Burcu Karadağ (23 Mart) , uluslararası birincilikleri olan Moskova’da genç bir yetenek olan Türk kızı piyanist Damla Koşar (24 Mart) , Almanya’da doğup büyüyen O Ses Türkiye yarışmacısı Mislina Yıldırım (25 Mart) , Lübnanlı piyanist Maan Hamadeh (27 Mart) , İ.Ü. Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi , Etnomüzikolog ve kemane sanatçısı Mehtap Demir (28 Mart) , Irak Kerkük Türkmenlerinden Ahmet Tuzlu ve Ahmet Benne (29 Mart) katıldı. 

 

 

TUNUS’TAN ATİNA’YA , BAKÜ’DEN İSTANBUL’A MÜZİK ŞÖLENİ

Sanatçıların ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =