Sadakataşı  Derneği , koronavirüs (Kovit-19) sebebiyle işlerini kaybedenler , evlerinden çıkamayan yaşlılar ve hastalar için  gıda  ve hijyen ürünlerini içeren acil yardım kampanyası başlattı.

haber7
0

Tüm dünya gibi ülkemizi de etkileyen koronavirüs (Kovit-19) sebebiyle ekonomik gelir seviyesinde gerileme yaşayanlar , işlerini kaybedenler , evlerinden çıkamayan yaşlılar ve hastalar için  Sadakataşı  Derneği 50 bin  gıda  kumanyası , 50 bin sosyal yardım kartı ve hijyen kolisi dağıtımları gerçekleştirecek. 

Dernek Genel Başkanı Kemal Özdal yapmış olduğu açıklamada bugünden itibaren başlayan yardım faaliyetleri boyunca 50 bin  aileye   gıda  kumanyası , 50 bin  aileye  belirledikleri marketlerden alışveriş yapabilecekleri  100  TL değerinde sosyal yardım kartı ve binlerce  aileye  hijyen kolisi dağıtımı gerçekleştireceklerini belirtti.

Tüm Türkiye’de gerçekleştirilecek yardımlar , İçişleri Bakanlığı öncülüğünde , valilikler ve kaymakamlıkların koordinasyonunda Vefa Sosyal Destek Grubu’nun tespit ettiği ailelere yapılacak. 

BÜYÜK TÜRKİYE DAYANIŞMA KAMPANYASI

Yardım kampanyası ile ilgili açıklamalarda bulunan  Sadakataşı  Derneği Genel Başkanı Kemal Özdal; ‘‘Bütün dünyayı saran Koronavirüs sebebiyle Ülkemizde bu mücadele büyük bir hassasiyet ve özveri ile sürdürülmektedir. Salgınla mücadelenin yanında bu durumun getireceği sonuçları ile ilgili hükümetimizin aldığı tedbirler oldukça önemlidir.

Bu süreci en hafif kayıplarla atlatmak için ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =