Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en  çok  etkilenen ülke olan İtalya'nın  Başbakanı  Giuseppe  Conte  , bu krizden çıkmak için gereken "ekonomik dayanışmayı" henüz göstermeyen  Avrupa  Bi

haber7
0

İspanya nın El Pais gazetesine demeç veren  İtalya   Başbakanı  Giuseppe  Conte  , "Sorun krizden çıkmak değil , bunu en kısa zamanda gerçekleştirmek" ifadesini kullandı.

Conte ,  Kovid-19  la bağlantılı en fazla ölümlerin olduğu  İtalya  ve  İspanya  başta olmak üzere , özellikle güney  Avrupa  ülkelerinin  AB  den talep ettiği ekonomik yardımın  Almanya  ve  Hollanda  tarafından veto edilmesinin Birliğin geleceğini riske attığına dikkati çekti.

"Şu anda  Avrupa  , tarihi bir maç oynuyor" değerlendirmesinde bulunan  Conte  , sözlerini şöyle sürdürdü: "Birilerini diğerlerinden daha fazla etkileyen bir ekonomik kriz değil bu. Burada finans sistemleriyle ilgili bir ayrım yok. Bu , ekonomik ve sosyal alanlarda patlayan bir sağlık krizidir. Bu , tüm  Avrupa  için tarihi bir meydan okumadır. Güçlü bir Avrupacılık ruhuyla ,  AB  nin bu durumun üstesinden gelmesini , gerçekten umut ediyorum. Eğer bunu başaramazsa... Bakın , vatandaşlarımızın anayasal haklarını sınırlıyoruz ve  Avrupa  , trajik hataları önleyecek tepki göstermek zorundadır."

İKİ ÜLKEYE ELEŞTİRİ: BUNLAR DURUMA ESKİ KAFALARLA BAKIYOR

Conte , bazı ülkelerin bu acil durumun ekonomik alanda üreteceği güçlü kısıtlamaların farkında olmadığını vurgulayarak , şimdilik  İtalya  ve  İspanya  ile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =