Kızılay   Başkanı  Kerem  Kınık  ,  Kan   nakliyle  koronavirüs  tedavisine  başlanacağını , yoğun bakımdaki hastaların virüsü yenmiş insanlardan alınan örneklerle iyileşebileceğini söyledi.  Kınık  , "İyileşen hastaya

haber7
0

Habertürk ten Esra Boğazlıyan a açıklamalarda bulunan Kızılay  Başkanı   Kınık  , koronavirüsün Çin de ortaya çıktığı günden itibaren takipte olduklarını belirterek , bir afet operasyon merkezi oluşturduklarını söyledi. ve  Kan   nakliyle   koronavirüs   tedavisine  başlanacağını açıkladı.

"Bu yaşadığımız korona pandemisi biyolojik afet" diyen  Kınık  , kan  nakliyle   koronavirüs   tedavisine  başlanacağını açıkladı.  Kınık  ın açıklamaları özetle şöyle:

300 sahra hastanesi daha hazırlıyoruz

Koronavirüs Türkiye’ye girdiği andan itibaren ne yaptınız? İlk vakanın tespitinin ardından 19 gün geçti. Bu süre içinde sahada ne yaptınız? Ne yapıyorsunuz?

İlk korona vakası çıktıktan sonra Sağlık Bakanlığı’mız ile ulusal pandemi eylem planı çerçevesinde bazı görevler verdi. Öncelikle vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesi göreviydi. İkincisi beslenme ve barınma temelli hazırlanmamız için talimat verdi devletimiz. Yurt dışından Türkiye’ye gelen ve karantinaya alınan vatandaşlarımızın ki 16 bin kişinin 14 gün boyunca bütün yemeklerini karşıladık. Hala da karantina altında tutulanlar var. Tüm öğünlerini ve ihtiyaçlarını 2500  Kızılay  çalışanı hizmet verdi.

Bu süre zarfında sınır bölgelerimizde , özellikle İran-Gürcistan sınırlarında ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =