Milli Savunma Bakanı Hulusi  Akar  ,  Kuzey  Makedonya'nın NATO'ya katılışını , Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Radmila Shekerinska-Jankovska'ya gönderdiği mesajla kutladı.

haber7
0

Milli Savunma Bakanı  Akar  , Kuzey Makedonya nın NATO’ya  tam  üyeliğinden dolayı Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Radmila Shekerinska-Jankovska ya gönderdiği  kutlama  mesajında , "Türkiye bu süreci başından beri desteklemiştir ve ihtiyaç olması halinde üyelik deneyimlerini paylaşmaya hazırdır." ifadesini kullandı.

Akar , Jankovska ya gönderdiği mesajında şunları kaydetti:

"İttifakın en yeni üyesi  olan  sizlere , en içten dileklerimle NATO’ya hoş geldiniz demek istiyorum. Üyeliğiniz NATO’yu güçlendirmektedir. Ayrıca , üyelik sürecindeki bağlılığı ve kararlılığı nedeniyle  Kuzey   Makedonya  yı tebrik ediyorum. Bildiğiniz üzere , Türkiye bu süreci başından beri desteklemiştir ve ihtiyaç olması halinde üyelik deneyimlerini paylaşmaya hazırdır.  Kuzey   Makedonya  nın  NATO  üyeliğinin Türkiye ve  Makedonya  arasındaki ikili ilişkileri de geliştireceğinden eminim."

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =