Japonya’nın en  ünlü  komedyenlerinden Ken Shimura , koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede 70 yaşında  hayatını  kaybetti. Ülkedeki ölü sayısı 67'ye yükseldi.

haber7
0

Koronavirüs ,  Japonya  yı yasa boğan bir ölüme neden oldu. Ülkenin en ünlü komedyenlerinden Ken Shimura , tedavi gördüğü Tokyo da 70 yaşında hastalığa yenik düştü.

Asıl adı Yasunori olan ünlü komedyenin 20 Mart ta yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvurduktan sonra zatürre olduğunun anlaşıldığı öğrenilirken , 23 Mart ta ise  Koronavirüs  testinde pozitif sonuç verdiği belirtildi. Shimura nın ölüm nedeninin virüs kaynaklı zatürre olduğu açıklandı.

ÖLÜ SAYISI ARTTI

Shimura nın ölümüyle birlikte Japonya’da  Koronavirüs   nedeniyle   hayatını  kaybedenlerin sayısı 67 ye yükseldi. Daha önce karantinaya alınan Diamond Princess adlı geminin yolcularından  hayatını  kaybeden 10 kişi dışında ,  Japonya  nın farklı eyaletlerinden 57 ölüm vakası bildirildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =